BAYRAM COŞKUYLA KUTLANIYOR. « Şanlıurfa'nın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi

SON DAKİKA

BAYRAM COŞKUYLA KUTLANIYOR.

Bu haber 28 Ekim 2020 - 15:48 'de eklendi ve 341 views kez görüntülendi.

SAYI: 512 28.10.2020

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Coşkuyla Kutlanıyor

Cumhuriyetimizin ilanının 97’nci yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen kutlama programı, Şanlıurfa’da şehitlik anıtına Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Büyükşehir Belediyesinin çelenk sunumu ile başladı.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Faruk Bayuk ile koronavirüs salgını nedeniyle sınırlı sayıda protokol üyesinin katıldığı tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi.
Tören sonunda şehitlerin kabirlerini ziyaret eden Vali Erin ve beraberindekiler, şehit aileleri ile de görüşerek bayramlarını tebrik ettiler.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında, 29 Ekim 2020 günü saat 10.15’te Şanlıurfa Valiliğinde Vali Abdullah Erin, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Oktay Ağbuga ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül tebrikleri kabul edecek.
Valilik önünde saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunması, öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten şiirleri seslendirmesi ile devam edecek program, Vali Erin’in yapacağı konuşma ile sona erecek.
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunun şehrin genelinde yaşanması amacıyla, Şanlıurfa Valiliği koordinesinde organize edilen kutlama programı ile caddeler, evler ve iş yerleri Türk Bayrakları ile donatılmaya başladı. Bayram coşkusu, 29 Ekim günü boyunca il genelinde ses, ışık ve havai fişek gösterileri ile devam edecek.

Vali Erin: Çocuklarımızın Hafızalarında Renkli Bir Bayram Anısı Olacak
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayan Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, Cumhuriyetin ilanının 97’nci yıl dönümünü kutlamanın büyük sevinç ve heyecanının yaşandığını dile getirdi.
Bu yılki bayram kutlamalarının, çocukların hafızalarında unutulmaz ve renkli bir bayram anısı olarak kalacağına inandığını ifade eden Vali Erin, mesajında şunları dile getirdi:
Temelini, Türk Milletinin kahramanlığı ve yüksek kültüründen alan Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 97’nci yıl dönümünü kutlamanın büyük sevinci ve heyecanı içerisindeyiz.
Aziz milletimizin ve onun kıymetli ordusunun birlikte yürüttüğü büyük kahramanlığın sonucu ilan ettiğimiz Cumhuriyet, ülkemizin aydınlık geleceğine doğru atılan ilk adım olarak kabul edilmiştir.
Şanlı tarihimizin bir dönüm noktası olan 29 Ekim 1923 tarihi, uzun yıllar büyük sıkıntılar yaşamış milletimizin hızla kalkınma sürecine girdiği, her alanda kendi yol haritasını belirlemeye başladığı, geleceğe güvenle bakan, güçlü bir devlet olmamızın yolunu açmıştır.
Milli birlik ve beraberlik şuuruyla her yıl kutladığımız böylesi özel bir bayramı, bugün ülkemizin ve dünyanın mücadele ettiği koronavirüs salgını nedeniyle caddelerimizde, okullarımızda büyük katılımlarla kutlayamıyoruz. Büyük zorluk ve sıkıntılar yaşayarak, büyük bedeller ödeyerek elde ettiğimiz Cumhuriyetimizi korumak ve yaşatmak, önce insanımızı