Advert
Advert
Bu haber 27 Aralık 2018 13:22:46 Tarihinde eklenmiştir. 75 Defa Okundu.

PKK'lı Teröristler, Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanlığını Kazanan AK Partili Taşdemir'i Ölümle Tehdit Etti

2014'te Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanlığı'nı kazanan AK Partili İsmail Taşdemir, PKK'nın akıl almaz tehdit, saldırı ve şantajlarına maruz kaldı. Oğlu ölümle tehdit edildi, akaryakıt istasyonu yakıldı, eczanesi tahrip edildi.

PKK'lı Teröristler, Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanlığını Kazanan AK Partili Taşdemir'i Ölümle Tehdit Etti

PKK, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde sandıkta yenemediği AK Parti'li Belediye Başkanı İsmail Taşdemir'i montaj kaset, yalan haber, tehdit ve şiddet kullanarak devirmeye çalıştı. Aldığı tehditlerin kendisini yıldırmayıp güçlendirdiğini kaydeden Taşdemir, PKK'nin oyunlarını boşa çıkardı. 2014'te HDP'li adaydan 11 oy fazla alarak başkan seçilen Taşdemir, 2019 yılı için de aday adayı oldu.

HDP, Ağrı'nın Taşlıçay ilçesinde sandıkta yenemediği AK Parti'li Belediye Başkanı İsmail Taşdemir'i montaj kaset, yalan haber, tehdit ve şiddet kullanarak devirmeye çalıştı. Taşdemir'in kendisi tarafından yapılan başvuru ile başlayan yargı süreci, HDP'nin oyunlarını boşa çıkardı.

ÖNCE KASET TEZGAHI

2014 yılındaki seçimlerde HDP'li adaydan 11 oy fazla alarak başkan seçilen Taşdemir'e yönelik kumpas serisi 'montaj kaset' tuzağıyla başladı. Taşdemir'in bir hasta ziyaretinde çekilmiş görüntüsüne, montajla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaretler içeren konuşmalar eklendi. Taşdemir'i arayan montajcılar şantaj yaparak terör örgütü PKK adına yüklü miktarda para istedi. Talepleri reddedilince Taşdemir'in 2019'da yeniden aday gösterilmesini engellemek için montaj kaseti AK Parti Genel Merkezi'ne gönderdi. Ancak Taşdemir oyunu bozmak için kumpası yargıya taşıdı.

KENDİSİ YARGIYA GİTTİ

Taşdemir, Eylül 2016'da Taşlıçay Başsavcılığı'na giderek kendisi hakkında şikayette bulundu. Taşdemir, güvenlik güçlerinin ulaşamadığı kayıtları da bizzat kendisi temin ederek incelenmesi için başsavcılığı sundu. Kovuşturma sürecinde iki ayrı bilirkişi raporu hazırlandı. Raporlarda 'videoların montaj olduğu, kayıtlardaki sesin Taşdemir'e ait olmadığı' tespiti yer aldı. Ankara Jandarma Kriminal tarafından yapılan incelemede de kayıttaki seslerin Taşdemir'e ait olmadığı belirlendi. Soruşturma sürecinin ardından hazırlanan iddianame ile Taşdemir, Ağrı 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı.

5 AYRI RAPORDA AKLANDI

Kaset burada da hem bilirkişi hem de Adli Tıp Kurumu tarafından incelenerek 'montaj' denildi. Adli Tıp Kurumu raporunda 'Görüntü ve ses örneklerinin birbiriyle uyuşmadığı, ses dosyasının görüntü dosyasına sonradan eklendiği, görüntü dosyasına ait metaverilerin manipülasyona ait izler içerdiği anlaşılmakla, inceleme konusu medyada kurgu ve manipülasyon varlığının saptandığı...' ifadesine yer verildi. 5 ayrı raporun ardından mahkeme, beraat kararı vererek Taşdemir'in suçsuzluğunu tescilledi.

TAZİYE YALANI

Taşdemir'le karşı tezgâhlar bununla kalmadı. Taşdemir hakkında bir fotoğraf servis edilerek 'Başkan terörist cenazesine katıldı, teröristlere cenaze aracı verdi' iddiaları ortaya atıldı. Ancak görüntünün 2012 yılına ait, iddiaların düzmece olduğu ortaya çıktı. Bölgedeki güçlü bir aşirete mensup olan Taşdemir'in 'terörist cenazesinde olay çıkarılacağı istihbaratı üzerine' ilçedeki mülki ve askeri amirlerin talebi üzerine çadıra gittiği, yanında ilçedeki diğer partilerin temsilcileri ile kanaat önderlerinin de bulunduğu belirlendi. Cenazeyi taşıyan aracın da Diyarbakır'da PKK'ya müzahir sivil toplum kuruluşuna ait olduğu tespit edildi.

Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanı İsmail Taşdemir

HİÇBİR TEHDİT YILDIRMADI

Tehditlerin kendisini yıldırmayıp güçlendirdiğini kaydeden Taşdemir, 'Tehditler sürüyor. Hala koruma ile geziyorum. Benden başka AK Parti'ye destek veren arkadaşlarım da tehdit edildi. Belediyemizin iki encümenini kaçırıp dağa götürdüler. Encümenlerime 'Ya istifa edip HDP'ye geçeceksiniz ya da oğlunuzu kızınızı bize verip bedel ödeyeceksiniz' dediler. Encümenlerin toplantıya katılmasını engellediler' dedi. 2014'te HDP'li adaydan 11 oy fazla alarak başkan seçilen Taşdemir, 2019 yılı için de yine aday adayı oldu.

Taşdemir'e yönelik kumpaslar, 4 bilirkişi raporu ve Adli Tıp raporu ile belgelendi. Taşdemir'in kendi başvurusu ile başlayan yargı süreci önceki gün (25 Aralık) beraat kararı ile sonlandı.

'HDP KAYBEDERSE OĞLUNU KAYBEDERSİN'

Taşdemir'e yönelik PKK/HDP saldırıları bu kadar da değil. Taşdemir, 2015 yılında Kobani bahanesiyle çıkarılan olaylar sırasında da hedef alındı. Başkana ait akaryakıt istasyonu 7 Ağustos 2015'te yakılarak kullanılamaz hale getirildi. 'Burası AK Parti'ye hizmet ediyor, size yaşama şansı vermeyeceğiz' diyerek istasyonu basan PKK'lılar 2 çalışanı da dağa kaçırdı. Akaryakıt istasyonun PKK tarafından yakıldığı devletin kayıtlarına da girdi. Aynı olaylar sırasında Taşdemir'e ait bir eczane de yerle bir edildi. PKK, sık sık mektuplar yolladığı Taşdemir'i telefonla da tehdit etti. PKK'nın Tendürek sorumlularından 'Cesur' kod adlı terörist Taşdemir'i, 'HDP seçimleri kaybederse sen de Kıbrıs'ta üniversite okuyan oğlunu kaybedersin' diyerek tehdit etti. Bunun üzerine Taşdemir, oğluna bir süreliğine Türkiye'ye getirerek Yalova'da gizlemek zorunda kaldı.

Yorum Yap
GÜNCEL
AK BAŞKAN ADAYI BAYDİLLİ OSB İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
AK BAŞKAN ADAYI BAYDİLLİ OSB İŞ ADAMLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
AK Parti Karaköprü Belediye Başkan Adayı Metin Baydilli Organize Sanayi Bölgesi’nde faaliyet gösteren iş adamlarıyla bir araya gelerek destek istedi.
AK Parti MKYK üyesi Vildan Polat’tan AK adaylara destek; “Gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz”
AK Parti MKYK üyesi Vildan Polat’tan AK adaylara destek; “Gönül köprüleri kurmaya devam ediyoruz”
AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) üyesi Vildan Polat, 31 Mart yerel seçimlerde AK Parti Belediye Başkan adayları için dur durak bilmeden destek çalışmalarını sürdürüyor.
AK Parti Genel Merkez Genel Sekreter Yardımcısı Z. Müjde Sakar, AK Parti Hilvan teşkilatıyla;  “Her seçim dönemi bir imtihandır”
AK Parti Genel Merkez Genel Sekreter Yardımcısı Z. Müjde Sakar, AK Parti Hilvan teşkilatıyla; “Her seçim dönemi bir imtihandır”
AK Parti Genel Merkez Genel Sekreter Yardımcısı, Hukukçu ve Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Zeynep Müjde Sakar, partisine destek için ziyaretlerini sürdürüyor.
AK PARTİ ADAYI CANPOLAT, HALİLİYE İÇİN PROJERİNİZİ PAYLAŞIN
AK PARTİ ADAYI CANPOLAT, HALİLİYE İÇİN PROJERİNİZİ PAYLAŞIN
AK Parti Haliliye Belediye Başkan Adayı Mehmet Canpolat, İnşaatçılar ve Yapıcılar Derneği'ni ziyaret etti. Burada inşaatçılara seslenen Canpolat, "31 Mart akşamı sizlerin desteğiyle, yüksek bir oy oranıyla Şanlıurfa'da damga vuracağız. Sizlere inanıyor ve güveniyorum. Sizlerin projesi varsa bizlerle paylaşın" dedi.
Ak Aday Ekinci Sıkılmadık El, Çalınmadık Kapı Bırakmayacağız Dedi
Ak Aday Ekinci Sıkılmadık El, Çalınmadık Kapı Bırakmayacağız Dedi
Viranşehir Belediye Başkan Adayı Salih Ekinci seçim çalışmaları kapsamındailçedeki esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek destek isterken, Viranşehir esnafı Ekinci’ye büyük teveccüh göstererek tam destek verdi.
UNDP BAŞKAN YARDIMCISI ŞANLIURFA’DA
UNDP BAŞKAN YARDIMCISI ŞANLIURFA’DA
Bazı inceleme ve temaslarda bulunmak üzere Şanlıurfa’ya gelen Birleşmiş Milletler Kalkınma Pogramı (UNDP) Başkan Yardımcısı ve Bölge Direktörü Büyükelçi Mirjana Spoljaric Egger, Şanlıurfa Valiliği’ni ziyaret etti.
VALİ ERİN “İMTİHANDAN GEÇTİĞİMİZİN FARKINDA OLMALIYIZ”
VALİ ERİN “İMTİHANDAN GEÇTİĞİMİZİN FARKINDA OLMALIYIZ”
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; Haliliye ilçesinde yeniden düzenlenerek Suriyeli yetim kız çocuklarına hizmet veren yurtta düzenlenen programa katıldı.
AKÇAKALE ESNAFI VALİ ERİN’İ AĞIRLADI
AKÇAKALE ESNAFI VALİ ERİN’İ AĞIRLADI
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin; Akçakale ilçesine giderek esnafı ziyaret etti, vatandaşlarla bir araya geldi.
BÜYÜKŞEHİR'DE ENGEL YOK
BÜYÜKŞEHİR'DE ENGEL YOK
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Şanlıurfa İl Müftülüğü tarafından başlatılan Görme Engeliler Kur'an-ı Kerim Okuma Projesi kapsamında Engelli Koordinasyon Merkezinde eğitim alan görme engelli vatandaşlara dijital Kur'an-ı Kerim seti ile okuma kalemi 'El Basira' dağıtıldı.
GENÇLER, BAŞKAN DEMİRKOL’A MİNNETTAR
GENÇLER, BAŞKAN DEMİRKOL’A MİNNETTAR
Haliliye Belediyesi Eğitim ve Gençlik Merkezindeki hazırlık kursların katılan öğrenciler ile gece saat 24’e kadar açık olan kütüphanelerde ders çalışan gençler, kendilerine sağlanan nezih ortamdan dolayı Başkan Fevzi Demirkol’a minnettar
Siverek'te Mahkumlar Eğitim İçin Çalıştı
Siverek'te Mahkumlar Eğitim İçin Çalıştı
Siverek'te mahkumlar eğitim için çalıştıŞANLIURFA - Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde, yurt genelinde hayata geçirilen proje kapsamında Denetimli Serbestlik Yasasından faydalanan hükümlüler, okulları temizleyerek, hem cezalarını bitiriyor, hem de eğitim öğretime katkı sunuyorlar.
Bakan Soylu Bulgaristan'da Soydaşlarla Buluştu
Bakan Soylu Bulgaristan'da Soydaşlarla Buluştu
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 'Bir ülke kendi içerisinde bulunduğu genel güvenlik durumunu başka ülkelerin güvenlik durumlarını gözetmeden artık değerlendirebilme imkanına sahip değil. Çünkü bir taraftan düzensiz göç rotası bir taraftan uyuşturucu rotası. Bir taraftan da terör hattı.
Haydar Baş'a uzun namlulu silahlarla operasyon!
Haydar Baş'a uzun namlulu silahlarla operasyon!
Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Haydar Baş'a, geçen Pazartesi günü uzun namlulu silahlarla bir operasyon yapıldığı belirtildi.
Patlayan Trafo Bomba Korkusuna Neden Oldu
Patlayan Trafo Bomba Korkusuna Neden Oldu
Patlayan trafo bomba korkusuna neden oldu Şanlıurfa'da patlayan trafo büyük paniğe neden oldu.
Kamyonet Tıra Çarptı: 2 Yaralı
Kamyonet Tıra Çarptı: 2 Yaralı
Şanlıurfa'nın Birecik ilçesinde kamyonetin tıra çarpması sonucu kamyonette sıkışan 2 kişi yaralandı.
Eyyübiye'de Silahlı Kavga: 7 Yaralı
Eyyübiye'de Silahlı Kavga: 7 Yaralı
Şanlıurfa'nın Eyyübiye ilçesinde akraba iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 7 kişi yaralandı.
Bakan Turhan: 'Amanos Tüneli ile Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Adıyaman da Liman...
Bakan Turhan: 'Amanos Tüneli ile Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Adıyaman da Liman...
Bakan Turhan: 'Amanos Tüneli ile Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Kahramanmaraş ve Adıyaman da liman sahibi olacak' 'Amanos Tüneli projesi Hatay'ın gelişmesi ve kalkınmasına katkı sağlayacak' Amanos Tüneli 19 bin 240 metre uzunluğa sahip olacak'HATAY - Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit...
Akaryakıt İstasyonunda Korkutan Patlama
Akaryakıt İstasyonunda Korkutan Patlama
Şanlıurfa'nın Bozova ilçesindeki bir akaryakıt istasyonunda patlama meydana geldi.
PKK'lı Teröristler, Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanlığını Kazanan AK Partili Taşdemir'i Ölümle Tehdit Etti
PKK'lı Teröristler, Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanlığını Kazanan AK Partili Taşdemir'i Ölümle Tehdit Etti
2014'te Ağrı Taşlıçay Belediye Başkanlığı'nı kazanan AK Partili İsmail Taşdemir, PKK'nın akıl almaz tehdit, saldırı ve şantajlarına maruz kaldı. Oğlu ölümle tehdit edildi, akaryakıt istasyonu yakıldı, eczanesi tahrip edildi.
Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesiyle 3 İle Yeni Vali Atandı, 9 İlin Emniyet Müdürü Değişti
Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesiyle 3 İle Yeni Vali Atandı, 9 İlin Emniyet Müdürü Değişti
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla Van, Bilecik ve Ardahan illerine yeni vali atandı, 9 ilin emniyet müdürü değişti. Şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin yerine Osmaniye Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman atandı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:22
Öğle
12:40
İkindi
16:03
Akşam
18:45
Yatsı
20:00
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

31 Mart Seçiminde Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?