Advert
Advert
Bu haber 18 Ocak 2019 22:00:49 Tarihinde eklenmiştir. 72 Defa Okundu.

Cumhur İttifakı'nın Balıkesir Adayları Açıklandı

Cumhur İttifakı'nın Balıkesir adayları açıklandı Ayvalık, Edremit, Balya MHP'ye bırakılırken, diğer ilçelerde AK Parti'nin adayları seçime girecek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: 'Yerli tank üretmeye başlıyoruz.

Cumhur İttifakı'nın Balıkesir Adayları Açıklandı

Cumhur İttifakı'nın Balıkesir adayları açıklandı
Ayvalık, Edremit, Balya MHP'ye bırakılırken, diğer ilçelerde AK Parti'nin adayları seçime girecek
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz:
'Yerli tank üretmeye başlıyoruz. 250 tane BMC yapacak. 100 tane de Katar bekliyor'

BALIKESİR - Cumhur İttifakı'nın Balıkesir adayları düzenlenen törenle açıklandı. Balıkesir'de Ayvalık, Edremit ve Balya'da MHP'li adaylar gösterilirken, diğer ilçelerde AK Parti'nin adayları seçime girecek. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, yerli üretimlere verilen önemi gözler önüne sererek, 'Yerli tank üretmeye başlıyoruz. 250 tane BMC yapacak. 100 tane de Katar bekliyor' dedi.
AK Parti ve MHP'den oluşan Cumhur İttifakı Balıkesir'de düzenlenen törenle adaylarını açıkladı. Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz katıldı. Yavuz, 'Sayın Cumhurbaşkanımızın selamlarını sizlere iletiyorum. Artık durma vakti değil, adaylarımızı tanıtacağız. Niçin siyaset yaptığımıza dair aktarımlarda bulunmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızı çok seviyoruz. AK Parti'ye inanıyoruz. AK Parti olmasaydı, Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı bugün buralarda olamazdık. Bakınız, 2011'de milletvekili olarak seçildim. Teşkilatlarda görevlerde bulundum. 2010 referandumu vardı. Darbecilerin yargılanamayacağına ilişkin geçici 15. maddesi idi. 2010 referandumu ile biz bunu değiştirmek istediğimizde Kemal Kılıçdaroğlu'nun beyanı vardı. Asla değiştirilemez, asla yargılanamaz diyordu. Darbeciler yargılandı, yargılanmaya da devam ediyor. Demokrasiden bir başka örnek. Bir Kur'an Kursu'nu bastılar, operasyon yaptılar. 12 yaşından önce Kuran-ı Kerim öğrenmesi yasaktı o dönemde. Emniyet Müdürümüzün yanına gittim 'haberim yok' diyor. Şehrin göbeğinde 2007'li yıllarda çocukları almış götürmüşler. Emniyet Müdürü 'Senin haberin yok galiba EMASYA protokolü var' dediler. Artık EMASYA Protokolü yok hamdolsun. Mesela bürokrasi ortadan kaldırıldı. Veraset ilamı çıkacak. Bir ilam çıkartmak için onlarca farklı yerlere yazı gönderiyorduk. Şimdi noterden alıp çıkıyoruz. Gerçekten bir veraset ilamı için aylar geçiyordu' dedi.
Genel Başkan Yardımcısı Yavuz sözlerini şöyle sürdürdü:
'Artık var. İnsansız hava aracı. Bugün teröre karşı verdiğimiz mücadeleyi bu şekilde veremezdik. Ne İsrail'e ne Amerika'ya mecburuz. Hem kullanıyoruz, hem satıyoruz. Türkiye, dünyanın en iyi insansız hava aracını satıyoruz. Şimdi yerli tank üretmeye başlıyoruz. 250 tane yapacak BMC teslim edecek. 100 tane de Katar bekliyor. Bundan daha büyük icraat olabilir mi? Yerli otomobil de olacak, Kanal İstanbul'da olacak. Böyle bir davaya katkı sağlamak sıradan bir iş değildir. Recep Tayyip Erdoğan olmasaydı, hiç kimse zalime 'One Minute' diyemezdi. Onun için Sayın Cumhurbaşkanımıza çok dua etmemiz gerekiyor. Gece gündüz çalışmamız şart'
AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ahmet Sağlam, ise 'Durmadan, dinlenmeden çok çalışacağız. Dinamik gençlik kollarımızla, kadın kollarımızla sıkmadık el bırakmayacağız inşallah. Bu kutlu davada Allah yar ve yardımcımız olsun' dedi.
Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, 'AK Parti'nin ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin Cumhur İttifakı'nın tanıtım günündeyiz. Balıkesir büyük, 20 ilçesi var. Burada Kuvayi Milliye şehrinin adayları tanıtılıyor, hayırlı uğurlu olsun. Balıkesir 20 ilçesi ile 900 kırsal mahallesi ile hedefler bir oldu, idareler bir oldu. 31 Mart geliyor. AK Parti ile bu millet sosyal, kültürel belediyeciliği tanımıştı. Bu yeni dönemde de gönül belediyeciliğini tanıyarak, basılmadık yer bırakmayacağız. Milletvekillerimiz ve teşkilatımız ile sorumluluk bizde diyerek 31 Mart'ta sandıktan sonuçları alıncaya kadar bize uyumak yok' şeklinde konuştu.
Büyükşehir Yılmaz'a emanet
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, 'Balıkesir Seninle Gurur Duyuyor' sloganları ile çıktığı kürsüde partililere hitap etti. Başkan Adayı Yılmaz, '31 Mart seçimlerine giden bu süreci özel bu günde birlikteyiz. Salonda sadece biz yokuz. Salona sığmayacak yüz binlerce hemşehrimiz de burada. Onların gelecek hayallerinin sorumluluğunu hissediyoruz. Çocuklarımıza daha iyi bir hayat bırakmak asli görevimiz. Balıkesir'i 2023 vizyonuna, 2071 hedeflerine başarıyla taşıyacak yeni projelerimizi adım adım açıklayacağız. Dersimize çalıştık, çok iyi projeler hazırladık. Halkımızdan geçer not alacak, Balıkesir'i hep birlikte daha güzel günlere götürecek çalışmalarla huzurunuzda olacağız. AK Parti, millet sevdalısı bir partidir, AK Parti memleket sevdalısı bir partidir. AK Parti, büyük hedeflerin, vizyoner belediyeciliğin partisidir. Çatısı altında sizlerle olmaktan gurur duyduğum AK Parti ile şehrime hizmet etmek, benim için büyük bir onur kaynağı. Bugüne kadar, halka hizmeti Hakk'a hizmet görüp halkımızın ve Hakk'ın rızasını kazanmak için çalıştık. Cumhurbaşkanımızın 1994 yılında başlattığı insan merkezli belediyeciliği benimsedik. Bize verilen görevi, hiçbir siyasi ve sosyal sınıf ayrımı yapmadan, herkesin belediye başkanı olma bilinciyle yerine getirdik. Tek beklentimiz, hayır dualarıydı. Bugün bizi dualarla karşılayan, Amin diyen dillere minnettarız. Balıkesir'e hizmet bir bayrak yarışıdır. O bayrağı, değerli hemşehrilerim, devraldığımızdan da daha iyi yerlere taşımak boynumuzun borcu. Bugüne kadar Balıkesir'im için, ülkem için taş üstüne taş koymuş, şehrimin en ücra köşesindeki bir vatandaşımın yüzünü güldürmüş sizlere şükranlarımı sunuyorum' dedi.
Başkan Adayları tanıtıldı
AK Parti Balıkesir Milletvekillerinin birer konuşma yaptığı törende Milletvekili Yavuz Subaşı Bakara ve Fatiha surelerinin son ayetlerini Türkçe olarak okudu. Toplantının sonunda ise AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Balıkesir adaylarını açıkladı. Buna göre; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz, Altıeylül Belediye Başkan Adayı Hasan Avcı, Dursunbey Belediye Başkan Adayı Ramazan Bahçevan, Erdek Belediye Başkan Adayı Turan Gün, Havran Belediye Başkan Adayı Emin Ersoy, İvrindi Belediye Başkan Adayı Yusuf Cengiz, Gömeç Belediye Başkan Adayı Kazım Arslan, Karesi Belediye Başkan Adayı Dinçer Orkan, Kepsut Belediye Başkan Adayı İsmail Cankul, Manyas Belediye Başkan Adayı İbrahim Koman, Marmara Belediye Başkan Adayı Süleyman Aksoy, Savaştepe Belediye Başkan Adayı Turan Şimşek, Sındırgı Belediye Başkan Adayı Ekrem Yavaş, Susurluk Belediye Başkan Adayı Şükrü Gür, Burhaniye Belediye Başkan Adayı Necdet Uysal, Bigadiç Belediye Başkan Adayı İsmail Avcu, Bandırma Belediye Başkan Adayı Alp Bostancı, Gönen Belediye Başkan Adayı Erdinç Odabaşı, Ayvalık Belediye Başkan Adayı Nazmi Başaran (Cumhur İttifakı adayı), Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç (Cumhur İttifakı adayı), Edremit Belediye Başkan Adayı Tuncay Kılıç (Cumhur İttifakı Adayı)

Yorum Yap
SİYASET
AK Başkan adaylarına coşkulu karşılama
AK Başkan adaylarına coşkulu karşılama
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından AK Partinin Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak açıklanan Av. Zeynel Abidin Beyazgül ve Şanlıurfa’nın ilçe Belediye Başkan adayları; Eyyübiye adayı Mehmet Kuş, Haliliye adayı Mehmet Canpolat, Karaköprü adayı Metin Baydilli, Akçakale adayı Mehmet Yalçınkaya, Birecik adayı Muharrem Atmaca, Bozova adayı Suphi Aksoy, Ceylanpınar adayı Abdullah Aksak, Halfeti adayı Şeref Albayrak, Hilvan adayı Aslan Ali Bayık, Suruç adayı Mustafa Yüksel, Siverek adayı Şeyhmus Aydın ve Viranşehir adayı Salih Ekinci için Şanlıurfalılar ve partililer tarafından (bugün) 22 Ocak Salı günü saat 13:30’da karşılanıyor.
Cumhur İttifakı'nın Çeşme Adayı, Ailevi Sebeplerden Dolayı Adaylıktan Çekildi
Cumhur İttifakı'nın Çeşme Adayı, Ailevi Sebeplerden Dolayı Adaylıktan Çekildi
İzmir'de Cumhur İttifakı'nın Çeşme adayı olarak açıklanan Sema Aydın, ailevi sorunlarını aşamadığını söyleyerek adaylıktan çekildi.
Cumhur İttifakı'nın Balıkesir Adayları Açıklandı
Cumhur İttifakı'nın Balıkesir Adayları Açıklandı
Cumhur İttifakı'nın Balıkesir adayları açıklandı Ayvalık, Edremit, Balya MHP'ye bırakılırken, diğer ilçelerde AK Parti'nin adayları seçime girecek AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz: 'Yerli tank üretmeye başlıyoruz.
Başkan Tok: 'Gönül Belediyeciliğiyle Vatandaşımızı Kucaklayan Bir Anlayışı Sürdürüyoruz'
Başkan Tok: 'Gönül Belediyeciliğiyle Vatandaşımızı Kucaklayan Bir Anlayışı Sürdürüyoruz'
İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, 'AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açmış olduğu bu yolda ilerleyerek gönül belediyeciliği ile vatandaşımızı kucaklayan bir anlayışı sürdürüyoruz' dedi.
Mehmet Günak'tan Yeni Yıl Mesajı
Mehmet Günak'tan Yeni Yıl Mesajı
AK Parti Viranşehir Belediye Başkan Aday Adayı Mehmet Günak, yeni yıl dolayısıyla yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.
Başkanlar Bir Arada
Başkanlar Bir Arada
AK Parti'nin Adaylık Teklif Ettiği Eski Belediye Başkanı Alibeyoğlu, CHP'den Başvuru Yapmış
AK Parti'nin Adaylık Teklif Ettiği Eski Belediye Başkanı Alibeyoğlu, CHP'den Başvuru Yapmış
AK Parti'nin, Kars eski Belediye Başkanı Naif Alibeyoğlu'na adaylık teklif ettiği ancak Alibeyoğlu'nun CHP'ye adaylık başvurusu yaptığı iddia edildi.
Erdoğan'dan, Yerel Seçimlerde Başkent İçin Adı Geçen Özhaseki'ye: Ankara'da Kayserili Çok mu?
Erdoğan'dan, Yerel Seçimlerde Başkent İçin Adı Geçen Özhaseki'ye: Ankara'da Kayserili Çok mu?
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başkent için ismi geçen Mehmet Özhaseki arasındaki bir diyalogda, Erdoğan'ın 'Ankara'da Kayserili çok mu?' sorusundan sonra Özhaseki'nin adaylığa yeşil ışık yaktığı öne sürüldü.
YEREL YÖNETİMLERE BAŞKANLIK MODELİ GELİYOR
YEREL YÖNETİMLERE BAŞKANLIK MODELİ GELİYOR
Yeni dönemde Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'yle uyumlu biçimde yerel yönetimlerde de önemli reformlar gerçekleştirilecek
Şanlıurfa'da hangi parti kaç vekil çıkarır? İşte anket sonuçları
Şanlıurfa'da hangi parti kaç vekil çıkarır? İşte anket sonuçları
24 Haziran seçimlerine iki haftadan daha az bir süre kala anket şirketleri seçim analizlerini yayınladı. ORC ve Gezici Araştırma Şirketi kamuoyuna farklı iki sonuç sundu. ADA ise Şanlıurfa için seçim anketi yayımladı. İşte şirketlerin binlerce kişiyle yaptıkları anketlerin yansıması:
Bakan Fakıbaba bürosu açılışında konuştu: Urfa’yı daha ileri taşıyacağız
Bakan Fakıbaba bürosu açılışında konuştu: Urfa’yı daha ileri taşıyacağız
AK Parti Şanlıurfa Milletvekili, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba Karşıyaka ve Arapmeydanı Mahallesi’nde seçim bürosu açılışına katıldı.
Doğu Perinçek'ten 15 Temmuz iddiası: Putin'in temsilcisi bir gün önce haber verdi
Doğu Perinçek'ten 15 Temmuz iddiası: Putin'in temsilcisi bir gün önce haber verdi
Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Rusya lideri Vladimir Putin'in özel temsilcisi Aleksandr Dugin'in ordu içindeki hareketliliği darbeden bir gün önce Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın danışmanlarına ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'e aktardığını ileri sürdü.
CHP referandum korkusuyla ‘evet’ dedi
CHP referandum korkusuyla ‘evet’ dedi
Dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili anayasa değişikliği teklifi referanduma gerek kalmadan 376 oyla Meclis’ten geçti. İlk turda HDP ile ittifak kurup ‘kırmızı’ oy kullanan CHP eleştirilince, önce laiklik tartışması çıkardı sonra sınırlı sayıda ‘evet’ demek zorunda kaldı.
Alın yargılayın bedelini ödesinler
Alın yargılayın bedelini ödesinler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Milletim bölücü terör örgütünün desteklediği parlamenterleri Meclis’te görmek istemiyor. Alın yargılayın, bedeli neyse ödesinler. 
Karar sonrası AK Parti'den ilk yorum!
Karar sonrası AK Parti'den ilk yorum!
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, dokunulmazlıkların kaldırılmasının 376 oyla kabul edilmesine ilişkin CHP'ye yüklendi.
1. ve 2. Madde oylandı! İşte çıkan sonuç
1. ve 2. Madde oylandı! İşte çıkan sonuç
TBMM'de dokunulmazlıkların kaldırılmasıyla ilgili Anayasa değişikliği teklifinin 2. maddesi 357 oyla kabul edildi.
Erdoğan şehit ailelerine başsağlığı diledi
Erdoğan şehit ailelerine başsağlığı diledi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hakkari, Kars ve Mardin'de şehit düşen askerlerin ailelerine taziye telgrafı gönderdi.
AK Parti genel başkan adayı yarın açıklanacak
AK Parti genel başkan adayı yarın açıklanacak
AK Parti genel başkan adayı yarın MYK sonrası açıklanacak.
Dokunulmazlık oylamasında kim fire verdi?
Dokunulmazlık oylamasında kim fire verdi?
Meclis'te dokunulmazlıklarla ilgili oylamada, daha önce 'destek vereceğiz' diyen CHP'nin HDP'yle ittifak yapması dikkat çekti.
AK Parti'den 'referandum' açıklaması
AK Parti'den 'referandum' açıklaması
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, dokunulmazlıklarla ilgili olarak referanduma yeni hükumet karar verir dedi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
7°C / 3°C
Durum
Kuvvetli Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:01
Güneş
06:22
Öğle
12:40
İkindi
16:03
Akşam
18:45
Yatsı
20:00
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

31 Mart Seçiminde Oyunuzu Hangi Partiye Verirsiniz?