Twitter'dan Trump'a darbe yapabilir

Twitter, eğer nefret söylemleri devam ederse Trump’ın hesabını kapatabileceğini ima etti.

Twitter'dan Trump'a darbe yapabilir
Bu içerik 145 kez okundu.

Son zamanlarda özellikle sosyal medya üzerinden ırkçılık ve nefret dolu cümlelere karşı yeterli yaptırım yapılmadığı yönünde eleştiriler git gide artıyor. Bu eleştirilerin hedefinde olan Twitter üzerinden nefret kusan kullanıcılar insanları ırk, din, dil, cinsiyet özellikleri nedeniyle küçümsemeye devam ediyor. Bu da kullanıcıların Twitter'dan uzaklaşmasına, yaptırım uygulanmaması konusunda eleştiri almasına neden oluyordu.

Son zamanlarda özellikle ABD'de büyük bir tartışma yaşanıyor. Irkçı ve saldırgan söylemleri ile tanınan Donald Trump'ın Twitter'da benzer nefret söylemleri paylaşması halinde Twitter ne gibi bir hamle yapacak? Sorusu gündemi meşgul edecek gibi gözüküyor.

Twitter yöneticileri bu konu üzerinde önemle durduklarının altını çiziyorlar ve eğer devlet yetkilileri de nefret söylemi kullanacak olursa, onların hesaplarını da sileceklerini belirtiyorlar. Bunların arasında ABD Başkanı'nın olabileceğini de özellikle vurguluyorlar. Bunu yapıp yapmayacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.
 

 

 

 

Yeni Şafak

twitter trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Oğlu için yaptı dünya hayran kaldı!
Oğlu için yaptı dünya hayran kaldı!
223 STK'dan BM'ye Suriye çağrısı
223 STK'dan BM'ye Suriye çağrısı