Meteoroloji uyardı! İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 52 ilde yağmur bekleniyor « Şanlıurfa'nın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi

SON DAKİKA

Meteoroloji uyardı! İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 52 ilde yağmur bekleniyor

Bu haber 29 Ekim 2021 - 13:35 'de eklendi ve 49 views kez görüntülendi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Buna rapora göre; İstanbul, Ankara ve İzmir dahil tam 52 ilde pazar günü yağmur bekleniyor. Ayrıca bugün Erzurum, Kars, Ardahan, Bayburt ve Ağrı’da karla karışık yağmur görülecek

Meteoroloji uyardı! İstanbul, Ankara ve İzmir dahil 52 ilde yağmur bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu tahmin raporunu yayınladı. Buna rapora göre; İstanbul, Ankara ve İzmir dahil tam 52 ilde pazar günü yağmur bekleniyor. Ayrıca bugün Erzurum, Kars, Ardahan, Bayburt ve Ağrı’da karla karışık yağmur görülecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 5 günlük hava tahmin raporunu internet sitesinden paylaştı. Buna göre, bugün ve cumartesi günü Doğu Anadolu Bölgesi’nde bazı illerde karla karışık yağmur bekleniyor.

TÜRKİYE’NİN DOĞUSU YAĞMURA TESLİM

Bugün Sinop, Samsun, Tokat, Ordu, Giresun, Sivas, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Artvin, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Muş, Elazığ, Malatya, Diyarbakır, Siirt, Batman, Hakkari, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep ve Kilis’te yağmur yağacağı tahmin ediliyor.

PAZAR GÜNÜ 52 KENTTE YAĞMUR BEKLENİYOR

Meteoroloji’nin yayınladığı haritaya göre; pazar günü tam 52 ilde sağanak yağmur bekleniyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Kırklareli, Tekirdağ, Edirne, Çanakkale, Balıkesir, Bursa, Yalova, Kocaeli, Bilecik, Kütahya, Manisa, Aydın, Muğla, Antalya, Denizli, Burdur, Isparta, Konya, Afyonkarahisar, Uşak, Eskişehir, Konya, Bolu, Niğde, Kayseri, Sivas, Kahramanmaraş, Gaziantep, Kilis, Şanlıurfa, Elazığ, Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Van, Iğdır, Ağrı, Muş, Bingöl, Tunceli, Erzincan, Gümüşhane, Bayburt ve Erzurum’da kuvvetli yağış görülecek.

DOĞU ANADOLU’DA KAR YAĞIŞI

Cuma günü Ardahan, Bayburt, Erzurum, Kars, ve Ağrı illerinin yüksek kesimlerinde, Van’ın güneyinde ( Başkale, Bahçesaray, Çatak) ve Hakkari’nin kuzeyinin yükseklerinde kuvvetli kar yağışı öngörülüyor. Kuvvetli yağışların bölge genelinde akşam saatlerinden sonra etkisini kaybetmesi bekleniyor. Sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.