Şanlıurfa’da 29 Ekim,4 Kasım tarihleri arasında başlıyor « Şanlıurfa'nın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi

SON DAKİKA

Şanlıurfa’da 29 Ekim,4 Kasım tarihleri arasında başlıyor

Bu haber 29 Ekim 2021 - 11:11 'de eklendi ve 54 views kez görüntülendi.

29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası nedeniyle Türk Kızılay, 81 ilde topluma çağrıda bulunarak “Gönüllü” olmalarını istiyor

Bilindiği gibi; her yıl 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında kutlanan Kızılay Haftası, bu yıl da yurt genelinde çeşitli etkinliklere sahne oluyor. 29 Ekim itibarıyla etkinliklerini başlatacak olan Türk Kızılay, tüm illerde eş zamanlı olarak şube ve temsilcilikleri ve 170 binden fazla gönüllüsü aracılığıyla haftanın anlam ve önemini, Kızılaycılık kültürünü bu yılın teması olan “Gönüllülük” üzerinden anlatacak.

Kızılay Haftası’nda “Gönüllülük” Teması İşleniyor

Bu yıl Kızılay Haftası boyunca “haftalara, aylara, yıllara sığmayan iyilik için gönüllü ol” teması kapsamında çocuk ve gençler için renkli etkinlikler ve bilinçlendirici faaliyetler düzenleneceğini belirten  Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Opr.Dr. Ahmet İnan, “Şu anda Türkiye genelinde 170 binden fazla gönüllüsü bulunan Kızılay’ın Aralık 2020’de devreye alınan yeni gönüllü yönetim sistemi gonulluol.org’un tanıtılmasının ardından ‘2021 gönüllülük yılı’ ilan edilerek yıl boyunca gönüllülük çalışmalarını arttıracak çeşitli faaliyetler ve uygulamalar hayata geçirildi. 2021 Gönüllülük Yılı’nda Kızılay Haftası’nın ana teması ise ‘gönüllülük’ üzerine inşa edildi. 29 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında da Türkiye’nin 81 şehrinde Kızılay’ın gençlik ve kadın teşkilatları pankartlar eşliğinde her il ve ilçede Kızılay Haftası yürüyüşü gerçekleştirecek. Kalabalık alanlara kurulacak olan stantlar ile Kızılay’ın faaliyetleri anlatılarak gönüllü kazanımı sağlanmaya çalışılacak. Özel sergiler, çevrimiçi paneller ve geleneksel hale gelen Kızılay Sokağı da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Kızılay’ın kan verme stantları da hafta boyunca kan bağışında bulunmanın önemine dikkat çekecek” diye konuştu.

Türk Kızılay Şanlıurfa Şube Başkanı Opr.Dr. Ahmet İnan, önümüzdeki gün ülke genelinde kutlanacak olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını da kutladığını belirtti.