VİRANŞEHİR TAZİYE YASAĞINDAN MUAFMI ? « Şanlıurfa'nın Güncel ve Tarafsız Haber Sitesi

SON DAKİKA

VİRANŞEHİR TAZİYE YASAĞINDAN MUAFMI ?

Bu haber 08 Ekim 2020 - 16:25 'de eklendi ve 490 views kez görüntülendi.

Corona virüsünün bulaş etkisinin, en yüksek etkisinin g9rüldügü ilçemiz Viranşehir’de vatandaş’ların, kural tanımaz davranışları hız kesmeden devam ediyor…
Virüsün her gün can aldığı ilçede cenaze defin işlemi sonrası Cenaze sahipleri, zaman,kaybetmeden, taziye evi kurup, baş sağlığına gelen, eş, dost, hısım, akraba ağırlıyor.
Buna birde yetkililerin ve kolluk kuvvetlerinin, esnek’likleri eklenince ilçede virüsün bulaş gücü etkisini kaybetmek bilmiyor.
Konu ile ilgili tarafımıza ulaşıp sistemlerini dile getiren duyarlı Vatandaş’lar düşüncelerini şu şekilde bizimle paylaştılar .

Maalesef ilçemizde hiç kimse virüsün nasıl bir musibet olduğunun, farkına varmak istemiyor. İlçede Corona tanısı konulup testi pozitif çıkan vatandaş bile elini kolunu sallayıp çarşı pazar gezerek bana birşey olmaz diyor. bulaş hızını kõrüklüyor.ilçede corona’dan, hayatını kaybedenlere bile ne yazık taziye düzenleniyor.
Bazan kendi, kendimize soruyoruz. Acaba Viranşehir taziye yasağından, muaf mı tutuluyor ? Başta ilçe Kaymakamı ve diğer yetkililer bu gidişata dur ! Demiyor?
Yazık. Günah. Bu illet bilerek, veya bilmeyerek, genç, yaşlı ayırt etmeden, herkese hızla yayılıyor .kimin, nasıl õldügününde bu işe musemaha gõsterenlerin umurunda olmuyor. Sn Kaymakam Õmer Dereci ye sesleniyoruz.
PANDEMİ ile ilgili alınan sert ve katı tedbirler kimsenin Gõz yaşına bakılmadan, kolluk kuvvetlerince uyğulanmalıdır. Kahve haneler, çay bahçeleri dolup taşıyor. Herkes kendi bildiğini okuyup, kendi kafasını yaşıyor. Bu gidişata dur ! Dönmezse eğer 7zülerek sõyleyelim. Tablo her geçen gün daha acı bir şekilde karşımıza çıkacak. Birilerinin, ardı arkası var diye sağlanan, esneklik suçsuz günahsız ğaribanların, bazan hayatlarına bile mal oluyor. Şeklinde konuştular.
Bizlerde başta sn Süleyman Soylu Sn Abdullah Erin ve ilçe kaymakamı 9mer Dereci:NİN bilgi ve ilgilerine haberimizde dikkat ! Çekeceği’mizi temenni ediyoruz